wróć

Folie budowlane

Folie budowlane (LDPE) mają bardzo rozległe zastosowanie jako izolacja przeciwilgociowa oraz ochronna w budownictwie: mieszkaniowym, komunalnym, przemysłowym, rolniczym, indywidualnym.

Czarna folia budowlana wykonana jest z polietylenu o małej gęstości (LDPE). Folie polietylenowe charakteryzują się małą przenikalnością dla pary wodnej, nie są odporne na węglowodory i pochodne. Są za to odporne na działanie roztworów kwasów, zasad i soli oraz niską temperaturę. Folia wykonana z polietylenu jest ponadto giętka i elastyczna w niskiej temperaturze (nawet do –60°C), podatna na zgrzewanie oraz mało odporna na wyższe temperatury i oddziaływanie promieni słonecznych w wyniku których traci swoją elastyczność.

Generalnie wyróżniamy dwa typy folii budowlanych: folie atestowane (posiadają deklarację CE potwierdzającą parametry techniczne – folia musi spełniać normy w niej zawarte) oraz folie nieatestowane tj. nie posiadające deklaracji CE, a co za tym idzie często cieńsze i słabsze, wykonane z mniej trwałych regranulatów. Folie różnią się między sobą grubością oraz rozmiarami. Najpopularniejsza jest grubość folii 0,20mm lub dla bardziej wymagających i chcących zapewnić sobie jeszcze lepszą i trwalszą izolację przeciwwilgociową grubość 0,30mm. Najlepszym wyznacznikiem jakości folii jest jej waga, która świadczy o ilości surowca wykorzystanego w procesie produkcji. Folie budowlane sprzedawane są w ściśle zwiniętych rolkach zabezpieczonych przed rozwijaniem i uszkodzeniem.

Folie kubełkowe to produkt, który skutecznie chroni warstwę hydroizolacyjną (bitumiczną) ścian fundamentowych i piwnicznych przed mechanicznymi uszkodzeniami np. dziurawienie, zgniatanie, ścieranie.
Izolacja pionowa zapewnia trwałość izolacji przeciwwilgociowej lub przeciwwodnej, a tym samym fundamentu. W tym celu od ochrony fundamentu przed uszkodzeniami mechanicznymi powłoki izolacyjnej stosuje się m.in. folie kubełkowe (membrany wytłaczane, membrany kubełkowe, geomembrana kubełkowa, geomembrana wytłaczana).

Napisz do nas

Twoje zapytanie zostało wysłane!
Oops! Coś poszło nie tak podczas wysyłki zapytania.
wróć na górę